Gestionarul Vânzărilor Online și Site-ul de Publicitate autorizat de Ministerul Justiției

Ora server Thu 03/09/2026 ore 21:55 | Europe/Rome

Nr. 14 autovehicule

Lot 9

Licitare n.33271

Transporturi > Automobile

  • Nr. 14 autovehicule 1
  • Nr. 14 autovehicule 2
  • Nr. 14 autovehicule 3
  • Nr. 14 autovehicule 4
  • Nr. 14 autovehicule 5
  • Nr. 14 autovehicule 6
  • + fotografie
Atenție
Din cauza furturilor survenite în spațiile de depozitare a bunurilor puse în vânzare în cadrul acestei licitații, se comunică faptul că cantitățile indicate în descrierea loturilor din licitație ar putea suferi modificări. Din acest motiv, se recomandă insistent vizionarea bunurilor respective.
  • Descriere

Lot de autovehicule scoase din uz și aflate în stare de abandon. Încărcare și transport: manipularea bunurilor rămâne în sarcina adjudecatarului și va trebui să aibă loc cu respectarea normelor de siguranță. Rămâne în sarcina adjudecatarului și manipularea bunurilor care nu sunt incluse în lot, în cazul în care acestea ar obstrucționa accesul pentru ridicare. Clauză de salvgardare: vânzarea se înțelege în bloc și nu la măsură. Se recomandă vizionarea. Bunurile sunt vândute cu clauza „văzute și plăcute”; eventualele neconformități, daune, documentație și/sau alte pretenții datorate calității bunurilor nu vor putea face obiectul unei contestații. 

Lista completă în anexă

  • Atașamente (1)

 Oferte:

Lotto Suspendat pentru

Înregistrați-vă la licitație

Preț de rezervă

Prețul de pornire € 250,00

Comisionul Cumpărătorului 15,00 %

Depozit de Garanție: € 1.000,00

Taxe accesorii de gestionare € 60,00

TVA pe loterie 22,00 %unde este aplicabil

vândut

Solicită Informații Solicită vizionarea Date PVP
ID Inserzione4626283
3079ff45-a7a5-11f1-a589-0a5864411920
Procedura
Tipologiagiudiziaria
ID Procedura1012241
Tipo Proceduragiudiziaria
ID Tribunale0890170099
ID RitoLG
ID RegistroPROCEDURE_CONCORSUALI
TribunaleTribunale di SIRACUSA
RegistroPROCEDURE CONCORSUALI
RitoLIQUIDAZIONE GIUDIZIALE (CCI)
Num.Procedura1
Anno Procedura2026
Soggetti
  • Soggetto
    TipoSoggetto specializzato alla vendita
    Nome
    CognomeGobid international auction group srl
    Cod.Fisc.GRGNDR67A25H211F
    Email[email protected]
    Telefono0286882269
    ID Anagrafica5563432
    Soggetto Vendita1
    Soggetto Visita1
Lotto
ID Lotto2481016
Descrizione (IT)N. 14 Automezzi - vendita telematica sulla piattaforma www.gobid.it n.33271
Primo Identificativo2481016
Codice9
GenereMOBILI
CategoriaAUTOVEICOLI E CICLI
Indirizzo-
ComuneMelilli
ProvinciaSiracusa
RegioneSicilia
NazioneItalia
Beni
  • Bene
    ID Bene3195599
    Descrizione (IT)Lotto di automezzi in disuso e stato d'abbandono. Asporto: la movimentazione dei beni resta a carico dell'aggiudicatario e dovrà avvenire rispettando le norme di sicurezza. Resta a carico dell'aggiudicatario, anche la movimentazione di beni non inclusi nel lotto, nel caso in cui dovessero ostruire l'accesso per il ritiro. Clausola di salvaguardia: La vendita è da intendersi in blocco e non a misura. Si consiglia la visione. I beni sono venduti con la clausola "visto e piaciuto" eventuali difformità, danni, documentazione e/o altre contezioni dovute dalla qualità dei beni, non potranno essere oggetto di contestazione.      Lista Completa in allegato
    Primo Identificativo3195599
    TipologiaAUTOVEICOLI E CICLI
    CategoriaAUTOVETTURE
    Indirizzo-
    ComuneMelilli
    ProvinciaSiracusa
    RegioneSicilia
    NazioneItalia
    Bene Mobile
    Luogo Visione
    Indirizzo-
    ComuneMelilli
    ProvinciaSiracusa
    RegioneSicilia
    NazioneItalia
    Luogo Ritiro
    IndirizzoN.A.
Dati Vendita
Data e oraThu 24 September 2026 ore 15:312026-09-24T15:31:00
TipologiaCOMPETITIVA
ModalitàPRESSO IL VENDITORE
Indirizzovendita telematica sulla piattaforma www.gobid.it
CAP20148
ComuneMilano
ProvinciaMilano
RegioneLombardia
NazioneItalia
Prezzo base3.300,00
Offerta Minima3.300,00
Rialzo Minimo250,00
Termine Presentazione OfferteThu 24 September 2026 ore 15:302026-09-24T15:30:00
Siti
  • Sito
    ID21
    Tipologiasito pubblicita
    Nominativohttps://www.gobid.it/
    Indirizzo URLhttps://www.gobid.it/
Data pubblicazione03/09/20262026-09-03

Licitări conexe

Ai nevoie de ajutor?